Úvodna stránka

J§O prípravok pre ostrenie nožov a nožníc


Tormek
Tormek
Tormek ukazky
Tormek ukazkyTormek ukazkyTormek ukazky
Prevádzka:
Františkánske nám. č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-16.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.rawood.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

NAŠI PARTNERI

Tormek


Tormek
J§O prípravok pre ostrenie nožov a nožníc


Jedinečná ostrosť Vašich nožov - vďaka unikátnemu prípravku nabrúsíte Vaše nože tak dokonalo, ako to vedia japonský majstri. Tento prípravok Vám zaistí pevné vedenie uhla pri brúšení pomocou vodných brúsnych kameňov. Tie sa upínajú do držiaku s nerezovou vodiacou tyčou. Vhodné pre kamene do dĺžky 210 mm.

Sklon brúšenia sa nastavuje pomocou zdvihu vidlice, pre tupšie uhly môže býť rotačná vidlica prestavená do druhej polohy (brúsenie hoblíkových želiezok). Do držiaku upnete ľubovoľný kameň s dĺžkou do 210 mm. Ako volitelné príslušenstvo je možné k prípravku možné dokupiť kožený lapovací blok a lapovaciu pastu.

Prípravok má na spodnej strane gumové nožičky, ktoré zabraňujú jeho kĺzánie po pracovnej doske a dá sa povedať, že drží ako prilepený. Základňa prípravku je vyrobená z odolného tvrdého dreva, vodiacej tyče priemeru 12 mm a šrub zdvihu z nerezi. Ostatné diely sú oceľové s povrchovou úpravou zinkovaním. Vďaka masívnej konštrukcii nabrúsíte s týmto systémom pohodlne i väčšie nože.

PRÍSLUŠENSTVO


BRÚSNE KAMENE

Na brúsny systém J§O je možné použiť bežne dostupné brúsne kamene ako napr.japonské,ale aj rozsutec, ktoré sa vyrábajú v štandardných rozmeroch. Je možné ustaviť uchytenie podľa rozmeru kameňa.

LAPOVACÍ BLOK

Kožený lapovací blok v rozmere 200 x 60 x 28 mm je určený k finálnemu lapovaniu vybrouseného ostria a odstránenie ihly. Blok sa používa v kombinácií s olejem a leštiacou pastou. Lapovací blok je možné zakúpiť samostatne, alebo sadu, Sada obsahuje naviac olej a lapovaciu pastu.

© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené