Úvodna stránka

Kombin.stroj UMDS II WMASTER


TormekFP315
Tormek
Prevádzka:
Františkánske námestie č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-17.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.drevostroje.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

Obchodné zastúpenie pre SR

Tormek


Tormek


Tormek
Kombinovaný päťoperačný stroj UMDS II WMASTER

V poradí už tretia generácia kombinovaného drevoobrábacieho stroja v sebe zlučuje funkčné a estetické vylepšenia. Za touto radikálnou zmenou stojí neutíchajúcí záujem uživateľov o tento druh stroja. Zásadnou zmenou oproti pôvodnému prevedeniu je osadenie agregáta stroja do stojanu kazetového typu tak, ako ho poznáte u našich výrobkov profesionálnej rady WMASTER. To so sebou prináša zvýšenie pracovnej plochy o 40 mm, čo sa kladne odráža hlavne v komforte obsluhy, lepšej ochrane motora pred usadzovaním pilin a prachu a v neposlednej rade lepšia stabilita stroja. Novinkou sú i vylepšené prídavné zariadenia. Dlabacie zariadenie je teraz vybavené kolmým dorazom pre dlabanie z čela. Pri jeho nastavení do správnej polohy máte vždy zaručenú kolmosť vŕtaných dier. U pilového adaptéra zaznámenáte inovácie u vodiacich pravítok. Či už se jedná o pozdĺžne, alebo priečne uhlové pravítko, vždy máte perfektné vedenie do rezu. Provedenie stroja v obľúbenej antracitovej farbe je dalším z bonusov. Pretože vieme z čoho a jak vyrábame, dovolili sme si poskytnúť Vám predĺženú záruku v dĺžke troch rokov od datumu predaja.

TECHNICKÉ PARAMETRE:


Šírka nožového hriadeľa 250 mm
Priemer nožového hriadeľa 100 mm
Počet nožov 3 ks
Počet otáčok hriadeľa 3500 1/min
Rýchlosť strojného posuvu 6 m/min
Max.výška pri hrúbkovaní 60 mm
Dĺžka stola zrovnávačky 600 (1040) mm
Dĺžka stola hrúbkovačky 500 mm
Priemer brúsneho kotúča 270 mm
Hmotnosť 93 kg
Výkon elektromotora 1,5 kW (3x380V)
Otáčky motora 1400 1/min
Rozmery základného stroja 600x500x800 mm
Rozmery obalu stroja 800x650x950 mm
Niektoré vlastnosti si stroj však zachoval. Jedná sa hlavne o univerzálnosť použitia, kvalitu použitých materiálov, priestorovú nenáročnosť a trvalú užitočnú hodnotu.

VÝHODY STROJA:


- ideálny stroj pre Vašu ďielňu
- pohonná jednotka s motorom 1.5 kW
- osadenie agregáta stroja do stojanu kazetového typu
- kombinácia 5-operácií na jednom stroji
- predĺžená záruka v dĺžke troch rokov
- univerzálnosť použitia
- kvalitu použitých materiálov
- priestorovú nenáročnosť
- trvalú užitočnú hodnotu.ZÁKLADNÉ PREVEDENIE


Základné prevedenie stroja sa skladá zo zrovnávačky, preťahovačky a čelnej brúsky. Agregát stroja je osadený trojfázovým motorom o výkone 1,5 kW. Na prianie môžeme stroj osadiť motorom jednofázovym v rovnakom výkone. Stojan stroje má vo svojej spodnej časti rektifikačné nožičky, ktoré môžete jednoducho zameniť za pojazdové kolečka. To je veľmi vhodné v malých priestoroch, kde potrebujete stroj často premiestňovať. Podávacie válce preťahovačky automaticky posúvajú materiál. O ich pohon sa stará dômyselný prevodový systém odvodený od pohonu brúsneho kolesa. Ten je zprevodovaný do rýchlosti 6 m/min. Válce sa automaticky prispôsobujú hrúbke hobľovaného materiálu. Horné stoly zrovnávačky umožňujú zrovnávanie materiálu pozdĺž vodiaceho pravítka, ktoré je zároveň úhlovo nastavitelné. Vďaka tomu môžete behom okamihu zrážať hrany pod uhlom 45°. Dlhšie fošne je vhodné podoprieť pomocnými opernými válčekmi.

ČELNÁ BRÚSKA


Kotúč brúsky má priemer 270 mm a je vhodný pre finálne brúsenie dreva. Na výběr je niekoľko zrnitostí brúsnych papierov, ktoré sa upínajú pomocou suchého zipsu. Vďaka tomu môžete brúsne papiere ľubovoľne vymieňať podľa potrebnej zrnitosti. Novinkou v sortimente je sklopný stolček brúsky, ktorý umožňuje pozdĺžne brúsenie rezov do 45°.

PRÍSLUŠENSTVO
Stolárske pachole TP-400

Stolárske pachole TP-400 slúži k podpere obrábaného materiálu. Minimálna nastavitelná výška je 630 mm a maximálna 920 mm. Válček je vybavený aretáciou čím môžete ľahko z dvojice podper vytvoriť pracovný stôl. V mieste kĺbu je umiestnené závesné oko pre prípadné zavesenie závažia, čím dosiahnete maximálnej možnej stability. Designovo vhodne doplňuje stroj UMDS II.

Ustavovač nožov


Zariadenie slúží k presnému nastavenie nožov v hobľovacom válci stroja UMDS II.

Odsávacia hubica


Zariadenie slúži k odsávaniu hoblín od zrovnávačky a preťahovačky. Je vhodné ho použiť v prípade umiestnenia stroja v garáži, alebo v inom priestore, kde by odletujúce hobliny zpôsobili znečistnenie tohto priestoru. K odsávacej hubici Vám doporučujeme pripojiť odsávač pilín a prachu OS 101, ktorého výkon je plne dostatočný pre použitie so strojom UMDS II.

Pevný nosič brúsnych papierov so suchým zipsom


Nalepí sa na očištený kotúč brúsky.

Brúsny papier so suchým zipsom pr.270mm


Zrnitosť : 60, 80, 100, 120.

Brúsny papier samolepiaci pr.270mm


Zrnitosť : 40, 60, 80, 100, 120.

Vložka stola píly UMDS


Vložka stola píly zamedzuje kontaktu pilového kotúča s oceľovým materiálom dosky. V prípade zavlnenia či vyosenia kotúča tak nedôjde k jeho poškodeniu.

 


© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené